Strona główna

MUC – MBARARA ULTRASOUND CENTER

Ultrasonograficzne centrum diagnostyczno-szkoleniowe – projekt już istniejący.

Wymiar medyczny w działaniu jest nam najbliższy z racji tego, co robimy w życiu na codzień. Zwłaszcza ultrasonografia, która w położnictwie i ginekologii jest niezbędna i fascynująca zarazem.

Od tego rozpoczęła się nasza przygoda z Afryką w 2015-tym roku. Wszyscy wiemy, że w Afryce jest dużo i ciągle przybywa dzieci. Stają się one często i szybko sierotami prawdziwymi lub „socjalnymi” – istniejąca rodzina, z braku możliwości ich utrzymania po prostu je porzuca. Z tej perspektywy można i trzeba spojrzeć na problem kobiet. To one przecież rodzą dzieci. Dramat dzieci jest dramatem kobiet!
One – kobiety i dzieci razem – są ofiarami tej trudnej sytuacji.
Staramy się trafiać z pomocą do kobiet a przez to pomagać również ich dzieciom i rodzinom.

Pragniemy dołączyć swój mały udział w procesie poprawy edukacji zdrowotnej, profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób wśród kobiet, zwłaszcza w wieku rozrodczym.
Ultrasonografia to fantastyczne narzędzie w medycynie. Na bazie tego, co już mamy – siedem (!) ultrasonografów jest już w Afryce i jeden w planach – w tym roku kontynuować chcemy diagnostykę i rozpoczynamy serię kursów w zakresie USG w położnictwie i ginekologii.
Pierwszy odbędzie się niebawem w tworzonym od prawie trzech lat Mbarara Ultrasound Center przy Divine Mercy Hospital, działającym w ramach fundacji Ojca Bashobory w Ugandzie.
Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu wielu ludzi, którzy włączyli się w akcję pomocy w ramach wcześniejszej naszej działalności w Fundacji Abba Pater.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Szczególne podziękowania należą się też firmie Medinco z Poznania -autoryzowanemu przedstawicielowi GE w Polsce – za organizację sprzętu USG.